Magic Univers
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Rando...invincibil?

In jos

Rando...invincibil? Empty Rando...invincibil?

Mesaj  Nanna Dum Feb 17, 2008 10:29 am

Din cate stiti, Rando este cel care a luat, prin lupta, secretele unor luptatori..secrete care tin de puterea spirituala. Yusuke este trimis in misiune sa rezolve problema asta, problema care devine f. complicata atunci cand demonul se angajeaza in trialul lui Genkai.
Toate bune pana aici.. dar exista un mic mare aspect f. important. Rando il invinge pe Kuwabara (chiar il tortureaza) prin tehnica de micsorare (adica.. inamicii sunt micsorati iar el ramane intact) iar Yusuke reuseste sa`l omoare (cred) pentru ca in urechile lui se gasea un soi de mizerie, capatata (daca putem spune asa) din mica lui excursie in acea balta. Yusuke nu mai aude incantatia lui Rando si astfel, efectul este invers. Rando se micoreaza iar Yusuke invinge.
Acum.. avand in vedere aceasta tehica, credeti ca Rando, utilizand`o, ar fi putut sa`i invinga pe Toguro sau Sansui (nu mai vorbim de ceilalti din Dark Tournament sau din Black Chapter) ? Teoretic, folosind tehnica asta, orice inamic care ar fi putut auzi, ar fi devenit precum Kuwabara.
Asadar..este Rando cel mai puternic de serioa YYH ? Eu spun ca da. Doar norocul (sau destinul.. destin influentat de iubirea pentru Keiko si pentru prieteni) l`au facut pe Urameshi sa castige si sa`si atraga de partea sa un maestru si aliat (Genkai) ce se va dovedi extraordinar de important ?

Nanna
Admin

Numarul mesajelor : 58
Varsta : 31
Data de inscriere : 30/01/2008

https://magic-univers.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum